• Ірина Гадецька

Про бренд медіації

Я займаюся:

1) власне медіацією; 2) просуванням медіації.

Навіть не себе як медіаторки. Обирайте й інших медіаторів – а я зрадію, що ви обрали медіацію. І може ще спитаю чому не мене)


Я хочу, щоб в Україні нормою стало вирішувати конфлікти в медіації, а не в судах. Я знаю, що це стане нормою – але з такими темпами ми знову будемо останніми в Європі і в кращому разі першими «серед країн пострадянського простору». А як на мене, очолювати рейтинг, де є назва «пострадянський простір» – таке собі досягнення. Тому обирайте медіацію зараз, а не потім, коли всі інші спробують. Якщо що – в США ще 50 років назад спробували. І в Німеччині спробували, і в Британії багато хто спробував, і в Китаї, і в Сінгапурі. 70-90 % учасників медіацій повністю задоволені. У медіації навіть мінусів немає. Абсурдне «про медіацію ніхто не знає» - не рахується. Ось ви про медіацію знаєте. Розкажіть знайомим. І все. Після цього вважайте себе амбасадором бренду медіації.


Втім, медіацію треба популяризувати далі. На державу я не сильно покладаюся, тому що депутати з цими законопроєктами вже десятиріччями химерять, а так досі нічого і не прийняли. Мають от-от прийняти закон про медіацію, але побачимо. «От-от» вже не раз було. І вже не раз мене питали колеги-юристи: «А чому ж закону немає?». Прийняття хоч якогось закону позбавило б медіаторів необхідності відповідати: «І я не розумію, чому».


Є в мене, щоправда, один потужний PR канал. Це звіти державних органів і пов’язаних організацій. Наприклад, новенький: https://drive.google.com/.../19qoR0a6qRa2I64twFfdp5h.../view. Зі сторінки другої: «З 724,6 млрд грн, які підлягали виконанню Державною виконавчою службою у 2019 році, реально стягнено 16,5 млрд грн, тобто ефективність складає 2,3%». Кращі результати у приватних виконавців – 5,8 %. Ви уявляєте? Отримати від судді реальне для виконання рішення реально з імовірністю десь 5,8 %. Юхуу. Навіть якщо суд минув ще більш-менш, спробуйте потім добитися виконання судового рішення. Статистика явно працює на медіацію.


Отже, я сподіваюся на себе і на вас. Хочете вирішувати конфлікти чемно, швидко, вичерпно, конфіденційно, з чітким планом на майбутнє? Я не сумніваюся, у вас так і станеться. Ви – амбасадори медіації.


Ірина Гадецька

95 перегляд1 коментар

Created by Hadetska.Mediation
Photos by Sviat Vietrov