• Ірина Гадецька

Вирішуйте ваші конфлікти

Оновлено: 25 жовт 2020 р.

Не очікуйте поки ваш конфлікт сам собою вирішиться-забудеться. У вас зараз немає конфліктів? А якщо подумати. Давайте чесно. Навіть у медіаторів є. Хіба не знайдеться хоча б однієї людини, з якою ви зараз «більше не спілкуєтеся»?

Скажу так. Ми маємо право і на конфлікти, і на ігнор конфліктів, і на їх вирішення. Якщо я зробила свідомий вибір більше не спілкуватися з одним своїм родичем – окей. Маю право. Але також в мене є подруга, з якою я хотіла б дружити, та ми посварилися і поки не помирилися. Чому? Тому що нам обом теж легше очікувати поки воно саме якось (і інша з нас зробить перший крок). Не окей. Хоча теж маємо право.


Взагалі я ж цим текстом хочу донести одну думку: конфлікти краще вирішувати. Там, де я обрала не спілкуватися з одним своїм родичем – це ж також типовий випадок запущеного конфлікту, коли вчасно не поговорили спокійно. А як можна спокійно розмовляти з тим, з ким я вже в конфлікті? Складно, та можна. Особливо коли діалогу сприяє хтось ще третій, незацікавлений і нейтральний, як-от медіатор. Або ваш друг. Хоча все таки краще медіатор.


Так от. Замість поговорити, я теж свого часу обирала тактику «я ні в чому не винна, чому я маю це терпіти, дослухаюся поради адвоката і утну щось у відповідь». Замкнуте коло образ і помст, а в кращому разі – облишення всього як є. Звернувшись до адвокатів і в суди, я думала, що вирішую конфлікт. Насправді, як ви вже розумієте, там все сумно.


Тож ігнорувати конфлікт – це запускати його. Вирішувати конфлікт в суді – це поглиблювати його. А визнати, що конфлікт є і почати його вирішувати в діалозі – це прям супер. Тому пишіть, вже хоча б тим, кому варто було б. І мені можна. Я вже стільки всього знаю про конфлікти, мені хочеться з вами ділитися.


Медіаторка Ірина Гадецька

103 перегляд3 коментар

Created by Hadetska.Mediation
Photos by Sviat Vietrov