• Ірина Жовтоножко

Навіщо нам медіація?

Оновлено: 16 жовт 2020 р.

Все просто: для того щоб скористатися можливостями конфлікту. Так, правильне вирішення конфлікту - це можливість. Наприклад, можливість нормально завершити з кимось стосунки і розійтися без втрат. Або навпаки налагодити стосунки, комунікацію, і врешті-решт обговорити всі неприємні моменти, одночасно вирішивши, що з ними робити далі. Невирішений конфлікт - це застій, потаємні образи, плітки, невдоволення. Вирішений конфлікт - це трансформація, активні зміни, дія, рух далі.


Чому саме медіація дає змогу користатися можливостями конфлікту? Теж все просто. Тому що медіація побудована на спілкуванні для складення чіткого плану дій: як вирішити цю проблему, а цю, а як ми можемо це зробити ще краще, а навіщо нам це. І все це відбувається досить швидко завдяки залученості незалежного посередника - медіатора, який допомагає будувати ефективні переговори та зміщувати фокус на майбутнє. Медіатор дає підтримку обом сторонам конфлікту одночасно, намагається їх розуміти і допомагає їм почути один одного. Ви можете домовлятися по всім важливим для вас питанням за один раз, за декілька зустрічей - як вам зручно. Головне в медіації - знайти таке рішення проблемної ситуації, яке вдовольнить обох учасників конфлікту. В медіації ніхто ніколи не програє. Медіація вигідна для усіх її учасників.


Знаходження win-win рішення - це суть і мета медіації. Спробуйте і ви (а медіатор завжди підтримає у пошуку і закріпленні win-win solution).Created by Hadetska.Mediation
Photos by Sviat Vietrov